Bio kosmetika

Ahoj, v dnešním článku bych vám trochu chtěla představit Bio kosmetiku. Na mém blogu o ní ještě řeč nebyla, tak jsem si řekla, že by to mohlo být zajímavé téma, jak pro vás, tak i docela pro mě , protože jsem se tím začala zaobívat teprve nedávno. Taky vám ukážu stránku, kde si ji popřípadně můžete objednat a nějaké značky, které jsou Bio kosmetikou známé a oblíbené.

Co je BIO kosmetika?
Na počátku stojí ekologické zemědělství se svým kladným vztahem k přírodě, zvířatům, rostlinám i půdě. Ekologické zemědělství dokáže produkovat vysoce kvalitní produkty bez použití chemických postřiků, umělých hnojiv, hormonů a dalších syntetických látek. Výsledkem je zlepšování a udržení dlouhodobé úrodnosti půdy a zároveň pěstování a produkce kvalitních surovin.Takto vypěstované rostliny, popřípadě plodiny sbírané ve volné přírodě, jsou poté ekologicky zpracovávány a během kontrolované přípravy se nesmí používat umělé látky, které jsou v ostatních přípravcích zcela běžné. Jedná se zejména o syntetická barviva, konzervanty, ropné produkty, umělé parfémy a látky pocházející z mrtvých zvířat. Navíc je pro BIO kosmetiku naprostým tabu testování jakýchkoliv produktů i jejich složek na zvířatech, nebo zadávat toto testování jiným firmám. Ekologické výrobě podléhají i obaly těchto kosmetických produktů, které jsou recyklovatelné. 

Jaké jsou výhody? 
Vedle toho, že nezatěžuje životní prostředí, má BIO kosmetika i blahodárný vliv na lidskou pokožku. Díky kvalitním rostlinným složkám obsahuje velké množství vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek, které dokážou přirozeně stimulovat pokožku a všechny její funkce. Vzhledem k absenci syntetických přísad minimalizuje riziko alergických reakcí, bývá výborně tolerována a je vhodná i pro citlivou a dětskou pokožku.

Jak jsem říkala, představím vám jednu stránku, kde najdete plno Bio produktů a hlavně plno značek na jednom e-shopu. Jedná se o Notino.cz . S tímto e-shopem mám samé dobré zkušenosti, takže co se týče objednávání, mohu vám ho doporučit.

Když si najedete na Bio kolonku, vyberete si kategorii. Je tam jak bio dekorativka, věci na pleť, vlasy, tělo.. Od všeho něco . Já osobně ještě dekorativní bio kosmetiku nezkoušela, ale určitě hodlám vyzkoušet. Co mě ale láká nejvíce je přírodní kosmetika na pleť a na vlasy. Představím vám pár produktů, které mě zaujaly a určitě brzy skončí v mém košíku. 
První tu máme KOKOSOVÝ OLEJ.
Kokosový olej bych řekla je docela profláknutý. Plno lidí o něm hovoří a většinou jen kladné věci. Je dobrý na pleť, zuby, vlasy, tělo, i se dá použít na vaření. Mě teda nejvíce láká na vlasy, můžete si to udělat jako masku . Navíc já kokosovou vůni miluju, takže proč ne :) 

Dále tu mám MASKU OD SALOOSU.


Saloos je dobrá česká přírodní kosmetika, určitě už jste o ni slyšeli . Já od Saloosu ještě nic nevlastním, tak bych to chtěla napravit. Tahle maska mě zaujala, protože se dá použít na pleť i na tělo. Myslím, že Bio masky na pleť jsou určitě nejlepší, protože to té pleti nijak neškodí. To by bylo vše z dnešního článku, já doufám, že se vám aspoň trochu líbil a taky doufám, že si co nejdříve pořídím výše zmíněné věci :D 

MÁTE ZKUŠENOSTI S BIO KOSMETIKOU?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za vaše krásné komentáře!