Jak na lepší pleť?

Ahoj! Když jsem tak přemýšlela, jaký článek bych mohla napsat, napadlo mě pár tipů na to jak mít lepší pleť, které osobně dost pomáhají mě. Samozřejmě mám období, kdy mám pleť opravdu zhoršenou, o to více je třeba o ni pečovat, ale když je tak v normě tak dělám právě tohle aby tak zůstala a byla časem lepší a lepší :) Co je asi nutno na začátek říct je, že pleť mám smíšenou (občas sušší) a akné moc netrpím, jen když se malinko zhorší tak lokálně se mi sem tam něco vytvoří jinak ne. Opravdu každý si sám musí přijít na to, co mu vyhovuje, škodí a jakou on sám má pleť :) Jdeme tedy na pár mých tipů.

1. Pijte vodu!
Hoodně lidí tohle zanedbává a myslí si, že to s pletí nemá vůbec nic společného ale opak je pravdou. Pravidelný pitný režim aspoň 1,5 litrů denně čisté vody opravdu dělá zázraky nejen s pletí, ale i s vlasy, zdravím apod. Sama to pociťuju, že když nepiju tak se mi pleť horší, je třeba sušší a tak. Naopak s pravidelným pitným režimem je pleť hezky vyčistěná a hydratovaná. Takže nezapomeňte pít! :)
2. Pravidelné čištění a odličování
Dalším důležitým krokem je pravidelně pleť čistit a odličovat. Ne, nestačí 1x denně večer, ale i ráno by se správně měla pleť čistit, protože přes noc se na ní usadí mnoho nečistot . Nevím jak vy, ale mě je to i nepříjemné se malovat na nevyčištěnou pleť. Ráno ji čistím tímhle tonikem od Clean and Clear který mám z Notino.cz, který je určený i na mou pleť a pěkně mi ji malinko i vysušší, což mi vyhovuje a pleť pak není mastná. Samozřejmě večer odlíčit je klasika, umýt čistou vodou (pozor ale až po odlíčení) a pak ještě doodlíčit nějakými peelingy apod.
3. Denní/noční péče
Co já se musím přiznat celkem zanedbávám je různé krémování a mazání. Ráno si většinou vzpomenu a denní krém použiju, hlavně v zimě, ale večer to opravdu flákám. Přitom je to fakt důležitý, abyste pleť hydratovali i když ji máte jakoukoliv, i mastná pleť potřebuje hydrataci.
4. TIP : Sudocream
A můj asi nejlepší a nejpoužívanější tip je Sudocream . Určitě ho znáte, v lékárně je vidět na každém rohu. Jde o hutnou mastičku, kterou můžete použít skoro na cokoliv . Já ji používám na akné vždycky večer před spaním někdy i přes den a nic lepšího na hojení jsem opravdu neměla, takže doporučuju ! :)

Jaké jsou vaše tipy na lepší pleť? :) 

3 komentáře:

 1. Určitě pitný režim a pravidelné čištění :)

  OdpovědětVymazat
 2. Super článek! Pitný režim je opravdu důležitý, cítím to i na energii, když nepiju, tak jsem pořád unavená, pleť je bez života...Dělá to zázraky.
  Sim in the Bubblegum

  OdpovědětVymazat
 3. Doporučuji odlehčit stravu, dodat ovoce a zeleninu, pít čistou vodu, nežrat kraviny 😀 A pokožku si hýčkat a dopřávat krémíčky

  OdpovědětVymazat

Děkuji za vaše krásné komentáře!